مواد اولیه در ساخت پودر ماهی از چه ماهیانی است؟

منابع خام اصلی جهت تولید پودر ماهی در کارخانه پارت سیرنگ ماهیان متنوع صید ضمنی حاصل از صیادی سنتی (صیادان شاغل در سواحل مکران)، ضایعات کارخانجات کنسروسازی (تن ماهیان) و همچنین ماهیان پلاژیک سواحل نزدیک می‌باشد. گونه‌هایی که تولید این شرکت بر پایه آن‌ها میباشد عبارتند از:

۱. تن ماهیان:

بصورت ضایعات کارخانه‌های کنسروسازی منطقه خریداری می‌شود و پودر ماهی مخصوص با کیفیت عالی تولید می‌گردد. ( محصول پودر ضایعات کنسروی)

۲. ساردین:

از ماهیان پلاژیک می‌باشد که توده‌های عظیم آن در سواحل منطقه مکران زیست می‌کنند و محصول صیادی این ماهیان بصورت تازه یا خشک موزد استفاده در تولید پودر ساردین است.

۳.  ماهی متوته:

انواعی از خانواده ساردین را در سواحل صید و خشک می‌گردد.

۴. فانوس ماهیان:

توده‌های عظیم این ماهیان در دریای عمان شناخته شده است که ظرفیتی برای تولید هنگفت پودر ماهی در صورت ایجاد صید صنعتی این ماهی وجود دارد.

۵. مخلوط ماهیان تازه صید ضمنی:

پودر حاصل از این ماهیان غنی از انواع مواد مغذی میباشد و چند مزیت از جمله تازگی و تنوع مواد اولیه و همچنین استفاده از ماهی کامل در ساخت پودر ماهی را در خود دارد. در کارخانه پارت سیرنگ پودر حاصل با نام پودر ماهی مخلوط یا پودر ماهی صید ضمنی تولید و ارائه میگردد.

مواد اولیه

در آخر باید گفت در ایران ۸۵ درصد از منابع خام اصلی تولید پودرماهی، ماهی کیلکای صید شده در آب‌های شمال، ضایعات کارخانجات کنسروسازی و ذخایر فانوس ماهیان صید شده در آب‌های جنوب (خلیج فارس و دریای عمان) می‌باشد.  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *